EPILACJA

NOWOŚĆ! To zabieg, dzięki któremu skutecznie pozbędziesz się zbędnego owłosienia!

 

Trwałe usuwanie zbędnego owłosienia

 

Epilacja (elektrokoagulacja) oferuje zaawansowaną technologię skutecznego trwałego usuwania owłosienia. Technika polega na zastosowaniu prądu o wysokiej częstotliwości (13,56 MHz czyli 13,56 milionów cyklów na sekundę), z dokładnością do setnej sekundy. Zapewniając krótki czas wykonania zabiegu oraz stałe usunięcie komórek odpowiedzialnych za wzrost włosa.

System jest całkowicie kontrolowany przez komputer. Dodatkowo każda funkcja jest chroniona przez specjalne obwody, gwarantujące stabilność wychodzenia prądów. Przed ewentualnymi usterkami systemu chroni pacjenta moduł ochronny, który nadzoruje stan mikroprocesora.

Epilacja (elektrokoagulacja) zapewnia 100% skuteczność, nieporównywalny komfort, wygodę i całkowite bezpieczeństwo pacjenta.

Epilacja polega na umieszczeniu w mieszku włosowym miniaturowej sondy, o grubości dopasowanej do grubości włosa, wykonanej ze stali chirurgicznej, przez którą płynie prąd. Impuls elektryczny powoduje trwałe uszkodzenie macierzy włosa, w efekcie czego włosy przestają rosnąć. Ogniskowy rumień i obrzęk zwykle ustępuje w ciągu kilku godzin po zabiegu.

TERMOLIZA – wykorzystuje prąd zmienny o wysokiej częstotliwości. Wytworzona energia (ciepło)niszczy komórki rozrodcze włosa. Metoda jest szybka i bardzo skuteczna. Przepływający prąd wytwarza w cebulce włosa efekt termo-koagulacyjny, powodując jej zniszczenie – koagulację. Termoliza pozwala usunąć włosy cienkie i pozbawione barwnika.

WAŻNE! Bardzo istotna jest regularność wizyt w gabinecie i rezygnacja z dotychczas stosowanych metod usuwania owłosienia.

Co należy wiedzieć przed wyborem metody trwałego usuwania włosów.

Dokładne rozpoznanie ofert różnych systemów do usuwania owłosienia jest dość kłopotliwe. W różnych reklamach/informacjach można przeczytać o „cudownych” metodach trwałej depilacji – szybkiej i bezbolesnej. Po wypróbowaniu różnych systemów z przykrością stwierdzamy że nowa „cudowana metoda” znowu zawiodła.
Samo usunięcie włosa nie jest żadną sztuką, jednak zrobienie tego w sposób trwały wymaga fachowej wiedzy, doświadczenia oraz odpowiedniego urządzenia. Przyczyny hirsutyzmu (owłosienie ciała typu męskiego u kobiet) oraz nadmiernego owłosienia skóry są rozmaite: począwszy od wpływu schorzeń endokrynologicznych (gruczołów wydzielania wewnętrznego) a skończywszy na niepożądanych skutkach działania leków.
Dlatego zanim zdecydujemy się na wybór metody jaką będziemy usuwać zbędne owłosienie należy się zastanowić nad następującymi sprawami: Czy owłosienie ma zniknąć szybko, czy też akceptujemy konieczność powtarzania zabiegu. Jeżeli tak, wówczas celowe jest skorzystanie z metod krótkotrwałego usuwania włosów, jak : depilacja pęsetą, golenie, czy depilacja woskiem. Jeżeli zależy nam na trwalszym efekcie, chcemy aby włosy odrastały wolniej i były słabsze, możemy zastosować laser, ultradźwięki albo aparaty wprowadzające enzymy do nieszków włosowych. Jednak do dzisiaj nie potwierdzono skuteczności tych metod. Nie ma również badań dotyczących skutków niepożądanych i odległych następstw tych zabiegów.
Jeżeli włosy mają zostać trwale usunięte niezależnie od ich koloru, grubości i koloru skóry należy wybrać metodę elektroepilacji. Można ją przeprowadzić o każdej porze roku. Nie ma przy tym znaczenia czy ma ono podłoże genetyczne czy towarzyszą zaburzenia hormonalne. Jest to najbardziej sprawdzona metoda trwałego usuwania owłosienia

Jakie czynniki należy brać pod uwagę przy wyborze metody:

  • Strefy podlegające usunięciu włosów : mała lub duża powierzchnia, delikatna skóra twarzy lub odporniejsza nóg.
  • Rodzaje włosa: delikatny, jasny, ciemny, cienki, gruby włos, rzadkie, gęste owłosienie.

Jest to bardzo ważny czynnik
Typ skóry, pigmentacja, tolerancja skóry, alergie, skóra wrażliwa Inne cechy: sposób życia, dyspozycyjność, zwyczaje, motywacje, środki finansowe Skuteczność urządzenia i kwalifikacje specjalisty wykonującego zabieg.

Na rynku znajduje się wiele urządzeń wykorzystujących różne techniki/metody trwałej depilacji, ale tylko nieliczne posiadają odpowiednie certyfikaty skuteczności i bezpieczeństwa.
Systemy do trwałej depilacji to skomplikowane urządzenia, które powinny posiadać możliwość dostosowania parametrów podczas zabiegu do każdego rodzaju skóry czy włosa.
Praca na takich urządzeniach wymaga dużego doświadczenia i intensywnego szkolenia. 
Każdym nawet najbardziej skomplikowanym urządzeniem steruje ręka specjalisty, w związku z tym ostateczny rezultat zabiegu zależy od jego doświadczenia i wprawy, a także wiedzy teoretycznej na temat stosowanej metody. 
Przy zabiegu trwałego usuwania owłosienia istotną rolę odgrywają fazy wzrostu włosa. Fazom tym podlegają wszystkie włosy typu ostatecznego. Ponieważ na danym obszarze ciała włosy są w różnych fazach wzrostu, usunięcie ich nie może odbyć się jednorazowo. Ważne jest aby każdy włos został usunięty w fazie wzrostu, ponieważ trzeba mieć pewność, że zniszczone zostały wszystkie jego komórki zarodkowe oraz brodawki – to gwarantuje że włos nie odrośnie.

Trzy fazy wzrostu włosa:
  • Faza wzrostu (anagen) – faza, w której włos osiąga swoją pełną długość, cebulka jest otwarta, a odżywianie odbywa się przez brodawkę (połączoną z krwiobiegiem). Ta faza jest idealna do wykonania zabiegu.
  • Faza przejściowa (katagen) – włos uwalnia się z brodawki i przesuwa do góry. Następuje zatrzymanie procesów rozrodczych zachodzących we włosie.
  • Faza spoczynku (telogen) – polega na tym, że włos najpierw jest odżywiany z mieszka, a potem powoli martwieje i wypada. Zabieg przeprowadzony w tej fazie jest mało skuteczny.

Rodzaje włosów – trzy rodzaje:

  • Meszek – twarz, ramiona, cienki, jasny, płytki (1-2 mm)
  •  Włosy przejściowe – nogi, przedramiona, pachy, zabarwiony, głębszy (3-4 mm)
  • Włos końcowy – ostateczny – to w pełni wykształcone, ostateczne owłosienie dorosłego człowieka. Występują: głowa, brwi i rzęsy, strefy genitalne, pachy, zabarwiony, gruby, głęboki (4-7 mm).

Ważne!
Rodzaje włosów przy wyborze metody mają decydujące znaczenie. Trudność związana z trwałą depilacją polega na tym, że początek włosa znajduje się głęboko w skórze (w fazie wzrostu ponad 5 mm poniżej powierzchni naskórka). Tylko nieliczne urządzenia są w stanie skutecznie usunąć struktury włosa znajdujące się na takiej głębokości.

Dlaczego rodzaj włosa jest tak ważny?

Porównanie działania i skuteczności dwóch najbardziej popularnych systemów do trwałego usuwania włosów. Zestawienie to obejmuje podstawowe informacje.

Elektrokoagulacja – urządzenia wykorzystujące prąd wysokich częstotliwości (HF). W wyniku zastosowania tej techniki zachodzi zjawisko elektrokoagulacji i niszczone są tkanki odpowiadające za wzrost włosa.

Fototermoliza – urządzenia laserowe. Promieniowanie lasera pochłaniane jest przez melaninę, powodując koagulację i odparowanie takanki na skutek zamiany energii świetlnej na cieplną

Elektrokagulacja – działania prądu wysokich częstotliwości (HF – od 500 Hz do 13,56 MHz).

 

Technika ta polega na zastosowaniu prądu wysokiej częstotliwości, który wytwarza intensywne ciepło w mieszku włosa. W wyniku zastosowania tej techniki zachodzi zjawisko elektrokoagulacji i niszczone są tkanki odpowiedzialne za wzrost włosa. Nie występuje tu uzależnione od melaniny, rodzaju włosa ani od głębokości położenia mieszków włosowych. Gwarantuje to skuteczne niszczenie komórek odpowiedzalnych za wzrost włosa.Wykorzystanie krótkiego czasu impulsu do setnej sekundy – zapewnia nieporównywalny komfort, wygodę i bezpieczeństwo pacjenta.Wnioski:Skuteczność metody z zastosowaniem elektrokagulacji zależy od jakości urządzenia i doświadczenia specjalisty wykonującego zabieg.

CENNIK – usuwanie każdego rodzaju włosów (normalne i siwe)

 


→ do 10 włosów – 65 zł


→ każdy kolejny włos – 5 zł


 

 

Zabieg można odwołać do 5h przez umówioną wizytą. Nieodwołane zabiegi uznawane są za wykonane.

BOSKIE POPRAWKI
Instytut Pięknego Ciała

Łódź, ul. Retkińska 64 (I piętro)

Godziny otwarcia

pn-pt 9:00-21:30
sob 9:00-16:00