I PEEL BETA LIFT SOLUTION - KWAS SALICYLOWY

Kwas salicylowy jest zalecany dla osób z zainfekowanymi porami – trądzik młodzieńczy, natomiast kwas salicylowo-glikolowy dla osób po 30-tce z nawrotem trądziku, trądzik grudkowy, pozapalne zmiany potrądzikowe (w tym przebarwienia).

Wskazania do zabiegu:
  • Skóra tłusta, łojotokowa
  • Liczne stany zapalne, z ropą
  • Trądzik
Opis zabiegu:

Zarówno peeling tworzący roztwór kwasu salicylowego, jak i ten będący połączeniem kwasu salicylowego z glikolowym, działają wspomagająco w leczeniu trądziku i redukcji łojotoku.

Kwas salicylowy ma właściwości keratolityczne i dodatkowo wpływa redukująco w stosunku do aktywności wydzielniczej gruczołów łojowych. Jest łagodniejszy w porównaniu do alfa hydroksykwasów.

Ustalając serię zabiegów należy zwrócić uwagę na przegieg zabiegu: zabieg z użyciem kwasu salicylowego (kwas beta), który po aplikacji na skórę wchodzi w reakcję chemiczną (nie zmywa się kwasu i nie neutralizuje) i krystalizuje się czego efektem jest tzw. „zeszronienie” naskórka. Po ok. 2-3 dniach od zabiegu skóra złuszcza sie płatowo i raczej intensywanie. Dlatego dobierając ten zabieg należy uwzględnić wskazania do indywidualnych potrzeb skóry.

Kwas salicylowy jest zalecany dla osób z zainfekowanymi porami – trądzik młodzieńczy, natomiast kwas salicylowo-glikolowy dla osób po 30-tce z nawrotem trądziku, trądzik grudkowy, pozapalne zmiany potrądzikowe (w tym przebarwienia). Optymalna seria zabiegów z kwasem salicylowym to 3 zabiegi wykonywane co min. 21 dni, często na przemian z mechanicznym oczyszczaniem. Po zakończeniu całej serii, należy zachować profilaktykę zapobiegawczą wykonując zabieg co 8 tygodni i stosować filtry ochronne.

Cennik

 


→ Zabieg twarz – 190 zł


→ Zabieg plecy – szczegóły do ustalenia indywidualnie


 

Zabieg można odwołać do 5h przez umówioną wizytą. Nieodwołane zabiegi uznawane są za wykonane.

FINESSSE
Instytut Pięknego Ciała

Łódź, ul. Retkińska 64 (I piętro)

Godziny otwarcia

pn-pt 9:00-21:30
sob 9:00-16:00